Köszönöm minden olvasómnak! Ki is tartottam. Egy éve kezdtem, az esztendő azonban most lejárt. A listám végén a „Barlangok napja" szerepel. A szokásomtól eltérően ezt a pár sort most itt is közzéteszem.:
"A barlangok napja: Fedezd fel a föld alatti világ titkait!
A barlangok világnapja (minden évben június 25.) egy különleges alkalom, amely során a föld alatti világ titkaira és kincseire összpontosítunk. A barlangok napjának története több évtizedre vezethető vissza, amikor az emberek rájöttek arra, hogy a bolygónk mélyén található barlangok értékes tudást és élményeket kínálnak.
Ez a nap azonban nemcsak a barlangkutatók számára fontos, hanem mindenki számára, aki érdeklődik a természet és a földrajz iránt. A barlangok napjának ünneplése világszerte zajlik, és lehetőséget teremt a föld alatti világ megismerésére és annak csodáinak felfedezésére."
Magam is bevonulok most a barlangok csodálatos világába, elmélkedni arról, hogy a „jeles napok" komolyan vétele miképpen tehetné szebbé és szerethetőbbé a világunkat. Erre a kirándulásomra a csoda-cseppkövekkel felöltözött, patakos Abaligeti-barlangot választottam.


